Infrastruktura


• Stanowiska Przeładunku Cystern Kolejowych - dwa stanowiska wyposażone po 4 przyłącza cystern kolejowych (łącznie 8 stanowisk) z dodatkowymi 12-toma miejscami postojowymi dla cystern kolejowych;

 

• Stanowiska Przeładunku Cystern Drogowych – 2 stanowiska przeładunku cystern drogowych pozwalające  obsłużyć do 50 autocystern na dobę, wyposażone w wagi samochodowe (każde);

• Rurociągi technologiczne;
• Zbiorniki magazynowe (12 sztuk).

 

Dodatkowe atuty

 

Na terminalu pracuje doświadczony, posiadający wszelkie uprawnienia zespół.
MT LPG spełnia wszystkie wymogi  zgodne z obowiązującymi przepisami prawa, a w przypadku zmian – niezwłocznie się do nich dostosowuje.

Nasi kontrahenci to liczące się firmy z branży gazowej. Są to głównie podmioty gospodarcze  zajmujące się hurtową sprzedażą gazu płynnego jak i firmy zajmujące się zaopatrywaniem stacji lpg, instalacji przemysłowych i gospodarstw domowych.

Oferta   sprzedaży gazu propan butan dla odbiorców hurtowych i detalicznych kierowana jest  do podmiotów posiadających własne środki transportu do przewozu gazu płynnego LPG oraz koncesję na obrót i dystrybucję gazu płynnego.

Oferujemy Państwu w ramach składu podatkowego  usługi rozładunku (gazowiec), magazynowania (zbiorniki) i  załadunku (cysterny kolejowe i drogowe) gazu płynnego w nowoczesnym terminalu przeładunkowym wybudowanym  w 1997 roku i modernizowanym w 2009 roku. Zdolności przeładunkowe terminala  to około 250 tys. ton gazu płynnego rocznie.

Terminal obsługuje statki o masie do 4000 ton gazu płynnego, głębokość zanurzenia 8,40 m, długość 130m. Obsługa większych jednostek jest możliwa, ale każdorazowo musi być udzielona zgoda Kapitana Portu Gdynia.

Istnieje również możliwość przeładunku gazowca na wagony kolejowe w tranzycie poza procedurą składu podatkowego.

 

Strona używa cookies w celu zmiany ustawień należy przeprowadzić tę operację w ustawieniach swojej przeglądarki.  Accept