Gasten S.A. jest firmą ze 100% udziałem kapitału polskiego, funkcjonującą od wielu lat na rynku gazu płynnego. Dotychczas podstawowym profilem działalności firmy był import, sprzedaż hurtowa i detaliczna gazu propan – butan oraz przeładunek i magazynowanie gazu w Morskim Terminalu LPG na terenie portu w Gdyni.

Gasten S.A. oferował dostawy gazu propan butan dla odbiorców hurtowych i detalicznych oraz usługi rozładunku (gazowiec), magazynowania (zbiorniki), oraz załadunku (cysterny kolejowe i drogowe) gazu płynnego w nowoczesnym terminalu przeładunkowym w na terenie Portu Morskiego w Gdyni.

Duża inwestycja w modernizację terminalu w 2009 roku pozwoliła osiągnąć zdolności przeładunkowe 250 tys. ton gazu płynnego rocznie. Terminal jest w pełni skomputeryzowany, przystosowany zarówno do rozładunku gazu z tankowców, jak i załadunku gazu na tankowce. W 2015 terminal ten został odsprzedany dużemu koncernowi z branży.

Obecnie firma Gasten S.A. dynamicznie wkracza na rynek nieruchomości komercyjnych. W roli dewelopera chce oferować nowoczesne powierzchnie biurowo – magazynowe, typu small business unit (SBU). Głównym celem działalności jest realizacja dużych inwestycji, zespołów hal magazynowo-usługowych zaprojektowanych dla wielu najemców.